Videó: Automatikus Gondolatok: Jó Vagy Rossz

Videó: Why we get mad -- and why it's healthy | Ryan Martin 2024, Lehet
Anonim

Minden nap mindannyiunknak millió gondolata van, amelyek finoman befolyásolják az életminőséget. Olyanok, mint egy illat: lehet belomor, vagy finom illat.

Az automatikus gondolatok a hozzáállásunk legkönnyebben értelmezhető szintjei. Ha rájössz rájuk, láthatod, hogy segítenek -e a céljaink elérésében, és „miért nem sikerült megint !!?” 🤯

Napi naplóval és minden nap egy kis idővel elkaphatja automatikus gondolatait.

Tehát a héten le kell írnia azokat a helyzeteket, amelyek veled történnek, amelyek érzelmileg "megérintettek".

A bejegyzést egy tányéron kell elvégezni, ahol

🔆 az első oszlop - a helyzet leírása (a főnök odajött hozzám, és hangosan megkérdezte: "Mikor lesz kész a 2018. decemberi jelentés?";

🔆 a második oszlop - futó gondolatok ("a szörnyeteg megint elfajult", "nem csinálok semmit újra időben", "kirúgnak");

🔆 harmadik oszlop - érzelmek és fizikai megnyilvánulások (a szív gyorsabban kezdett verni, félelem, félelem, minden megfagyott belül);

A negyedik oszlop az Ön cselekedetei a helyzetben (csendesen válaszolt, és az asztalra nézett: "Én csinálom …").

A lényeg az, hogy ne halasztja el és vigye be az információkat a naplóba közvetlenül az esemény után, hogy ne maradjon le semmiről. 1-2 percet vesz igénybe. Esszékre nincs szükség, a helyzetek számát figyelembe vesszük a helyes elemzéshez.

Ha 15-20 helyzet van a naplóban, akkor este bemászhat egy takaró alá, ihat finom teát, és feltehet magának néhány kérdést:

Melyek a leggyakoribb gondolatok?

Mit jelentenek nekem?

Hogyan befolyásolják jelenemet és jövőmet?

Help Segítettek ezek a gondolatok abban a helyzetben?

Ha nem, mit lehetne másképp csinálni?

Úgy tűnik számomra, hogy mindannyian, legalább hetente egyszer, nem játsszuk el azokat a helyzeteket, amelyek velünk történtek, és másként is cselekedhettünk volna. Kevesen tudják, de egy ilyen belső párbeszéd fő funkciója a belső stressz és szorongás csökkentése, az elemzés és a helyzet megértésének mélysége csak a naplónak köszönhetően érhető el. Próbálja ki, és győződjön meg róla, hogy a rögzített helyzet azonnal új oldalakat és jelentéseket nyer, és ami a legfontosabb: döntést lát arról, hogyan kell legközelebb a legjobban cselekedni.

A leggyakrabban ismétlődő gondolatok megértése ismereteket ad az általános élethangulatunkról, az életszemléletünkről és a választ arra a kérdésre: miért ilyen az életem most?

OmeHázi munka kíváncsiaknak ⚡:

Próbálj naplót vezetni egy hétig, és találd meg a pénzzel kapcsolatos gondolataidat.

Egy hét múlva nézze meg az eredményt, és tegye fel magának a kérdést: Milyen hiedelmekre van szükségem most, hogy több pénzt keressek?

Biztos vagyok benne, hogy érdekes tanulmány lesz!)